Zyskiwanie ponownych sprzedaży i poleceń

Jeśli nawiązałeś dobre porozumienie i wzbudziłeś zaufanie, dokładnie określiłeś potrzeby, przeprowadziłeś jasną prezentację ukierunkowaną na korzyści z kursu SEO online.

i odpowiedziałeś na wszelkie zarzuty postawione przez potencjalnego klienta, to sfinalizowanie sprzedaży przychodzi naturalnie. Staje się proste i łatwe, niemal przeznaczone z góry. Nigdy nie bój się pytać.

To najważniejsza część procesu sprzedaży. Celem wszystkich działań musi być wspaniała troska o klienta, aby wciąż u ciebie kupował i polecał cię przyjaciołom oraz współpracownikom. Traktuj nabywcę jak nadzwyczajnego klienta, tak jakby był w stanie kupować olbrzymie ilości twoich produktów i polecał cię znacznej liczbie innych potencjalnych nabywców kursu pozycjonowania.

Jeden człowiek przeciętnie zna z imienia 300 osób. To mogą być przyjaciele, krewni, nauczyciele, koledzy ze szkoły, z pracy lub ludzie poznani przy okazji innych kontaktów zawodowych, współpracownicy wszelkiego rodzaju, typu doradca finansowy albo księgowy.

Wyobraź sobie, że tylko 10% ludzi, których zna jeden z twoich klientów, stanowi potencjalnych odbiorców twojej oferty. Oznacza to, że każdy nabywca może przyprowadzić ci trzydziestu dodatkowych klientów, jeżeli będziesz go traktować naprawdę dobrze. Każdy z tych trzydziestu następnych klientów zna 300 nowych osób. Około 10% tych dalszych odbiorców może także u ciebie kupować.

W ten sposób każdy człowiek, któremu sprzedajesz, może zapewnić ci 900 (30 x 30) potencjalnych klientów w ciągu przyszłych miesięcy. Czy to nie zasługuje na uwagę? Czy to nie wpływa na twoje podejście do każdego poszczególnego klienta, który przed tobą stoi? Mamy nadzieję, że tak.

Sprzedaż osobie pozycjonowania, która przyszła z polecenia, kosztuje jedną piętnastą czasu, pieniędzy i energii koniecznej przy sprzedaży telefonicznej albo całkiem nowemu klientowi. Na przykład w konsumenckim handlu detalicznym, gdyby przyszedł do ciebie ktoś namówiony przez zadowolonego klienta, to w 95% byłby już twoim nabywcą, zanim by do ciebie przyszedł. Opinia przekazywana z ust do ust jest niezwykle skuteczna w rozwoju działalności, jeśli tylko potrafisz ją regularnie i systematycznie wykorzystywać.

Proś o polecenie. Kluczem do zdobywania klientów poprzez reklamę ustną jest polecalność. Oferuj klientowi tak dobrą obsługę i pouczające informacje, aby mógł śmiało polecić cię przyjaciołom, rodzinie i współpracownikom. Jeśli dbasz o klientów, to będą chcieli, aby ich przyjaciele także doświadczyli takiej troski.

Pamiętaj, aby prosić o polecenie przy każdej okazji. Możesz na przykład powiedzieć: Panie kliencie, bardzo cieszy mnie praca z takimi ludźmi jak pan. Czy zna pan może innych wspaniałych ludzi, których interesowałby mój produkt lub usługa?.

Czy SEO powie ci, że nie zna innych wspaniałych ludzi?

Gdy zgłosi się do ciebie nowy potencjalny nabywca zachęcony opinią usatysfakcjonowanego klienta, skontaktuj się z tym klientem i opowiedz dokładnie, co się stało. Ludzie są niezwykle ciekawi tego, co zrobiłeś i powiedziałeś ich przyjaciołom i kolegom, a także jak oni na to zareagowali.

Po pomyślnie zakończonej sprzedaży klientowi z polecenia, wyślij list z podziękowaniem albo, jeszcze lepiej, prezent do osoby, która poleciła twoją firmę. My najbardziej lubimy podarować kosz upominkowy z jakimś wyśmienitym jedzeniem. Ludzie uwielbiają dostawać prezenty i z większą chęcią będą cię w przyszłości polecać kolejnym znajomym, jeżeli okażesz im wdzięczność.

Wiele książek, artykułów, płyt CD i szkoleniowych programów sprzedażowych omawia szerzej siedem etapów procesu sprzedaży. Najważniejsze, by wiedzieć, że czasami małe udoskonalenie w jednej dziedzinie prowadzi do radykalnego postępu na drodze do sukcesu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Zyskiwanie ponownych sprzedaży i poleceń”

Leave a Reply

Gravatar